در حال بارگزاری ...

kinsta: شرکت میزبانی سایت های وردپرس

توسط مریم مهربان
آخرین به روز رسانی سه شنبه 29 مهر 1399

Kinsta، یکی از جذاب‌ترین شرکت‌های میزبانی در بازار است که یک راه حل جدید برای مشکل میزبانی امن و مقیاس پذیر وردپرس ارائه می‌کند.   این شرکت از شروع فعالیت خود در سال 2013،

Kinsta، یکی از جذاب‌ترین شرکت‌های میزبانی در بازار است که یک راه حل جدید برای مشکل میزبانی امن و مقیاس پذیر وردپرس ارائه می‌کند. 


 این شرکت از شروع فعالیت خود در سال 2013، توجه بسیاری را به خود جلب کرده و رکورد باشگاه نخبگان را در نگهداری وردپرس با بالاترین کارآیی شکسته است. این شرکت تقریبا همه چیز را متفاوت از یک شرکت معمولی انجام می‌دهند و میزان دفع مشتری آن (کمتر از 5%)، نشان می‌دهد که مشتریان هم آن را دوست دارند.

راه حل منحصر به فرد kinsta چیست؟ پلتفرم ابری گوگل، توسعه چند منطقه‌ای، سایت‌های وردپرس کانتینر شده، سرورهای Nginx، پشتیبانی حرفه‌ای، تنها تعدادی از راه حل‌های این شرکت محسوب می‌شود. در این مقاله از لیداوب، سعی داریم نگاهی به سرویس میزبانی kinsta داشته باشیم. 

صفحه اصلی kkinsta

یک سرویس خوب: میزبانی مدیریت شده وردپرس

مطالعه مقالات بیشتر در لیداوب:

بسیاری از شرکت‌های میزبانی تلاش می‌کنند که تا حد امکان گزینه‌های بیشتری را پیش روی مشتریان خود قرار دهند و بسیاری از آن‌ها از SiteGround گرفته تا A2 Hosting، این کار را واقعا به خوبی انجام می‌دهند. اما kinsta، مسیر متفاوتی را دنبال می‌کند. این شرکت، نه برنامه‌های اشتراکی پیشنهاد می‌دهد و نه میزبانی سرور مجازی خصوصی (VPS)، بلکه منحصرا به میزبانی سایت‌های وردپرس می‌پردازد. راه حل kinsta برای رسیدن به این هدف، راه حلی با طراحی خوب و حرفه‌ای است که همه جنبه‌های میزبانی وردپرس را در بر می‌گیرد.

زمانی که شما یک میزبان اشتراکی را برای سایت وردپرس خود انتخاب می‌کنید، قطعا کارآیی سایت‌های دیگری که روی سرور شما میزبانی می‌شوند، روی سایت شما نیز تاثیر خواهد گذاشت. برای مثال، در زمان‌های پر ترافیک، ممکن است میزبان شما به دلیل افزایش زیاد درخواست‌های همزمان برای سایت‌هایی که روی آن قرار دارند، نتواند (در مدت زمان مناسب) پاسخگوی مشتریان شما باشد.

در اغلب شرکت‌های میزبانی، شما می‌توانید به جای استفاده از میزبان اشتراکی از یک سرور مجازی خصوصی (VPS) تحت مدیریت خود استفاده کنید. در این حالت، شما امکان دسترسی ریشه به سرور خود را دارید و می‌توانید منابع انحصاری مانند حافظه و پردازنده داشته باشید. این راه حل، قطعا کارآیی بهتری برای شما فراهم می‌کند. اما شما باید همه چیز را خودتان مدیریت کنید.

سرویس میزبانی مدیریت شده وردپرس در kinsta، مشکلات هر دو روش میزبانی اشتراکی و میزبانی VPS را حل می‌کند. در این راه حل، علاوه بر این که منابع امن و جداگانه‌ای در اختیار شما قرار داده می‌شود، یک تیم فنی و حرفه‌ای مراقب همه چیز هستند. آن‌ها به منظور افزایش کارآیی سایت شما، آن را با استفاده از انواع مختلف مکانیزم‌های کش و Kinsta CDN بهینه می‌کنند، به صورت خودکار، کل زیرساخت نرم افزاری خود (PHP 7.x, MariaDB,Nginx,…) را به جدیدترین نسخه به روزرسانی می‌کنند و سایت شما را در پلتفرم ابری گوگل اجرا می‌کنند.

همانگونه که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، تفاوت زمان بارگذاری صفحات سایت NeuraLab پیش و پس از پیوستن به kinsta، بسیار قابل توجه است.

افزایش سرعت بارگذاری با kinsta

تکنولوژی استفاده شده در kinsta

Kinsta، روی لایه اصلی پلتفرم ابری گوگل اجرا می‌شود که بالاترین انعطاف پذیری و مقیاس پذیری را برای وب سایت‌هایی  که ترافیک بالا دارند، ارائه می‌کند. هر سایت وردپرس در محفظه خاصی که شامل همه نرم افزارهای موردنیاز است، اجرا می‌شود، سیستم عامل لینوکس، یک سرور Nginx، یک سرور برنامه کاربردی PHP و یک پایگاه داده MySQL. منابع شما اختصاصی است و با هیچ کس دیگری به اشتراک گذاشته نمی‌شود. این امر برای سایت‌های دیگر شما هم صادق است. به عبارت دیگر، اگر شما دو سایت وردپرسی در میزبان‌های این شرکت داشته باشید، هر یک به صورت کاملا مجزا اجرا خواهند شد.

در عکس زیر، شما می‌توانید معماری kinsta را مشاهده کنید. هر سایت در یک محفظه لینوکس قرار دارد که توسط یک میزبان LDX (دامون لینوکس) مدیریت می‌شود و LDX نیز روی ماشین مجازی هسته پردازشی گوگل (GCP) در یکی از مراکز داده جهانی GCP اجرا می‌شود.

معماری kinsta

 ماشین مجازی هسته پردازشی گوگل می‌تواند از 96 درصد پردازنده و هزاران گیگابایت حافظه رم استفاده کند. بنابراین، مقیاس محفظه‌ها می‌تواند کم یا زیاد شود. در نتیجه، سایت‌هایی که توسط kinsta میزبانی می‌شوند، حتی در حالتی که ترافیک بسیار زیادی داشته باشند، پاسخگوی کاربران خود خواهند ماند.

kinsta، همچنین از توسعه چند ناحیه‌ای روی پلتفرم ابری گوگل استفاده می‌کند و در نتیجه، شما می‌توانید مرکز داده نگهداری سایت خود را در اطراف 18 مرکز داده انتخاب کنید.

مراکز داده kinsta

امنیت

سرویس میزبانی مدیریت شده وردپرس در kinsta، چند ویژگی امنیت ارائه می‌کند. kinsta روزانه، 720 مرتبه سایت‌ها را با استفاده از ابزار مانیتورینگ New Relic مانیتور می‌کنند. آن‌ها همچنین حملات انکار سرویس توزیعی (DDoS) راشناسایی کرده و به صورت فعال از اجرای کدهای بدخواه در سطح شبکه جلوگیری می‌کنند. دامون‌های اسکن بدافزار نیز به صورت مداوم در پس زمینه اجرا می‌شوند. همچنین، شبکه با استفاده از فایروال‌های سخت افزاری نیز محافظت می‌شود.

برای اینکه مشتریان دغدغه‌ای درباره پشتیبان گیری از داده‌های خود نداشته باشند، kinsta روزانه و به صورت خودکار از سایت‌ها، فایل‌های پشتیبان تهیه می‌کند. بسته به برنامه انتخابی شما، شما در هر زمان امکان دسترسی به پشتیبان‌های مربوط به امروز تا 14 روز پیش را خواهید داشت. در نتیجه، در صورت درخواست شما، سایت شما می‌تواند به سرعت به نسخه‌های قبلی خود بازگردد. Kinsta همچنین از احراز هویت دو مرحله‌ای، بلاک کردن GeoIP و مسدود کردن خودکار آدرس IP در صورت بیش از 6 مرتبه اشتباه وارد کردن اطلاعات ورود در دقیقه را دارد.

علاوه بر این، اگر سایت شما هک شود، kinsta به صورت رایگان مشکلات امنیتی وبسایت شما را رفع می‌کند. سیستم پیچیده امنیتی kinsta نیاز به پلاگین‌های امنیتی را محدود می‌کند. این شرکت همچنین پلاگین‌های امنیتی و غیر امنیتی را که با محیط خود ناسازگار است، مسدود می‌کند. برای مثال، شما نمی‌توانید از WordFence استفاده کنید، زیرا ویژگی اسکن زنده این پلاگین، کارآیی را تحت تاثیر قرار می‌دهد اما می‌توانید Sucuri و Cloudflare را به کار بگیرید.

داشبورد MyKinsta

Kinsta از درگاه مدیریتی خاص خود، به نام “MyKinsta” استفاده می‌کند. ساختار خوب این داشبورد و رابط کاربری شفاف آن مدیریت سایت باعث می‌شود کاربران به خوبی با آن تعامل برقرار کنند. در این داشبورد، شما می‌توانید تمام سایت‌های خود را به سرعت مرور کنید و گزارشات مهمی مانند میزان استفاده از منابع، تحلیل بازدیدهای سایت و جزئیات درآمد خود را مشاهده کنید.

داشبورد MyKinsta، همچنین یک راهنما برای مهاجرت و تحلیل درباره همه جنبه‌های سایت مانند کش و امنیت، استفاده از CDN، انتشار و سایر معیارها دارد. شما می‌توانید گواهینامه رمزنگاری SSL را به صورت رایگان دریافت کنید، کش سایت را پاک کنید و تنها با یک کلیک، یک سایت موقت برای تعمیر یا تغییر در سایت اصلی (staging site) ایجاد کنید. داشبورد مانیتورینگ PHP مربوط به شرکت New Relic به خوبی با واسط MyKinsta یکپارچه است.

داشبورد kinsta

 

Kinsta برای آژانس ها

آژانس‌های توسعه و طراحی وب می‌توانند از مزایای پلتفرم میزبانی مدیریت شده Kinsta بهره ببرند. برای مثال، SkyrocketWP وبسایت تمامی کلاینت‌های خود را در kinsta میزبانی می‌کند و از آن زمان توانسته سرعت بارگذاری صفحات و سایر سرویس‌های لایه‌های بالا را با ضمانت به مشتریان خود ارائه دهد.

آژانس‌ها می‌توانند برای مدیریت وب سایت‌های مشتریان خود، برای هر یک از آن‌ها، یک شرکت (company) در داشبورد MyKinsta ایجاد کنند. این راه حل از سایر راه حل‌های فروش مجدد متفاوت است، چون مشتریان به حساب‌های کاربری میزبانی خود در kinsta دسترسی ندارند. بنابراین، kinsta می‌تواند سایت‌ها را از جنبه‌های امنیتی و کارآیی بهینه کند و دغدغه آن‌ها را درباره از کار افتادن‌های موقت سرور یا سایر تنظیمات رفع کند.  

شرکتها در kinsta

Kinsta این امکان را به شما می‌دهد که ناحیه مربوط به مشتریان را در داشبورد وردپرس، سفید رنگ کنید. با این روش، شما می‌توانید راه حل‌های kinsta را به عنوان سرویس خودتان به مشتری ارائه دهید. در برنامه Pro، شما همچنین می‌توانید نصب‌های چند سایته داشته باشید و تیم kinsta در تنظیم معقول آن به شما کمک می‌کند.

اگرچه kinsta برنامه میزبانی فروش مجدد ندارد، اما یک برنامه کاملا کمک کننده دارد که به شما اجازه میدهد برای هر مراجعه، 500 دلار دریافت کنید و در طول دوره زنده بودن سایت نیز، ماهانه 10% به عنوان کمیسیون دریافت کنید.

میزبانی ووکامرس

Kinsta، تجربه خیلی خوبی با پلتفرم ووکامرس دارد. این شرکت، فروشگاه‌های محبوب ووکامرس را که روزانه هزاران سفارش را پردازش می‌کنند، میزبانی، نگهداری و عیب یابی می‌کند. علاوه بر همه ویژگی‌هایی که این میزبان به شما ارائه می‌کند، در بخش میزبانی ووکامرس نیز بهینه سازی‌هایی مربوط به تجارت الکترونیک فراهم می‌کند.

برای مثال، مکانیزم کش در فروشگاه‌های ووکامرس به این‌گونه است که اطلاعات کارت، پرداخت، واریز و سایر صفحاتی که بسیار پویا هستند، کش نمی‌شوند. برنامه‌های Pro نیز امکان مهاجرت رایگان سایت‌های ووکامرس را فراهم می‌کنند. در نتیجه، دیگر لازم نیست در حین روند مهاجرت، نگران از دست رفتن یا دستکاری شدن داده مشتریان یا فروش‌های خود باشید.

پشتیبانی مشتری

Knista، به دلیل پشتیبانی حرفهای خود از مشتریان در سرتاسر صنعت، مورد تحسین قرار گرفته است. همه اعضای تیم پشتیبان، توسعه دهندگان لینوکس و وردپرس هستند که به صورت منظم با هسته وردپرس مشارکت دارند. از آنجایی که آن‌ها با هیچ نرم افزار دیگری سر و کار ندارند، دانش آن‌ها همواره به روز و مرتبط با مشکلات وردپرس است.

برخلاف سایر شرکت‌های میزبانی، kinsta لایه‌های پشتیبانی مختلف ندارد. زمانی که شما یک درخواست پشتیبانی ثبت می‌کنید، یک مهندس کاملا از ابتدا تا انتهای حل مشکل شما، با شما در ارتباط خواهد بود. میانگین زمان پاسخگویی به هر درخواست پشتیبانی، کمتر از 5 دقیقه است. تیم پشتیبانی همچنین در طول 24 ساعت و هر روز سال در دسترس خواهد بود.

در این مقاله، درباره راه حل منحصر به فرد kinsta برای میزبانی سایت‌های وردپرس صحبت کردیم و مزایای آن از جمله استفاده از منابع اختصاصی قابل گسترش و پشتیبانی توسط یک تیم حرفه‌ای را برشمردیم. در مقاله‌های آتی، سعی می‌کنیم سایر راه‌حل‌های خوب حاضر در بازار طراحی و مدیریت وب را به شما معرفی کنیم. ما را در لیداوب دنبال کنید.

دیدگاه ها

دیدگاه ها : 0


متاسفانه فقط اعضای سایت قادر به ثبت دیدگاه هستند

رایگان

اشتراک گذاری در
سورس خرید و فروش ارزهای دیجیتال
ثبت امتیاز
5 (2 رای)

   لطفا صبر کنید ...