در حال بارگزاری ...

جاوا اسکریپت

پربازدیدترین مقالات

سورس خرید و فروش ارزهای دیجیتال

آخرین ارسالی ها

ساخت یک پروژه نمایش اطلاعات ارز دیجیتال با React

React، یک کتابخانه جاوا اسکریپت است که از آن می‌توان برای ایجاد واسط‌های کاربری ماژولار و تعاملی استفاده کرد. نکته جالب توجهی که درباره این کتابخانه وجود دارد، این است که برای انجام تغییرات فقط لازم است، DOM را تغییر دهید. در این آموزش از لیداوب، ساخت یک پروژه نمایش اطلاعات ارز دیجیتالی را با استفاده از این کتابخانه، با هم دنبال می‌کنیم. برای یادگیری این عمل، در ادامه با ما همراه باشید.

رایگان

استفاده از Axios برای واکشی داده‌ها از API REST

در این مقاله آموزشی، ما از Axios برای بیرون کشیدن اطلاعات از API REST استفاده خواهیم کرد. Axios یک کتابخانه کلاینت عالی است که به شما اجازه می‌دهد به صورت غیر همزمان  درخواست HTTP را برای تعامل با نقاط پایانی REST صادر کنید. با ما در این آموزش همراه باشید.

رایگان

چگونه بات توئیتر را به وب سایت خود اضافه کنیم؟

15 آذر 1398

در این آموزش، نحوه پیاده سازی بات توئیتر در وب سایت را با هم دنبال کنیم. این بات می‌تواند وقوع رخدادها در توئیتر را دنبال کند و بنابر خواسته ما، در هر مورد کار خاصی را انجام دهد. برای نمونه، باتی که در ادامه پیاده سازی آن را با هم دنبال می‌کنیم، در صورت وقوع رخداد follow، یک پیام تشکر به شخص دنبال کننده ارسال می‌کند. بات توئیتر به زبان جاوا اسکریپت نوشته شده، پس بهتر است دانش پایهای از زبان جاوا اسکریپت داشته باشید. همچنین به یک حساب توئیتر و یک شماره تلفن معتبر نیاز دارید که با استفاده آن بتوانید راستی آزمایی را انجام دهید.

رایگان

نحوه ایجاد یک برنامه چت Real-Time

در این قسمت از آموزش در لیداوب یاد می‌گیریم که چطور یک برنامه چت Real-time ساده را با استفاده از Node، Express، و Socket.io بسازیم و کاربرد node.js، express.js، و socket.io را بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

رایگان

آموزش استفاده از بات Slack

12 آذر 1398

در این آموزش، سعی داریم آموزش یک بات ساده Slack را که به صورت تصادفی به شما خوش آمدگویی می‌کند را با هم دنبال کنیم. این بات با جاوا اسکریپت و Node.js نوشته می‌شود.

رایگان

آموزش استفاده از کتابخانه جاوا اسکریپتی Moment.js

Moment.js یک کتابخانه جاوا اسکریپتی است. این کتابخانه مدیریت و نمایش تاریخ و زمان در جاوا اسکریپت را بر عهده دارد. این کتابخانه با Node.js و همچنین انواع مرورگرها سازگاری کامل دارد اگر چه خود جاوا اسکریپت امکاناتی را برای کار با تاریخ و زمان در اختیار ما قرار می‌دهد اما استفاده از این امکانات کمی مشکل به نظر می‌رسد. همین دشوار بودن کار با تاریخ و زمان در جاوا اسکریپت منجر به ایجاد یک کتابخانه متن باز به نام Moment.js شده است که روشی بهتر و کارآمدتر برای اعتبارسنجی، تجزیه و دستکاری تاریخ و زمان را برای ما به ارمغان آورده است. در این مقاله با آموزش استفاده از کتابخانه جاوا اسکریپتی Moment.js همراه شما خواهیم بود.

رایگان

ایجاد یک اعلان در وب سایت با استفاده از جاوا اسکریپت

برای هشدار دادن درباره اطلاعات مهم وب سایت به کاربران، می‌توان اعلان‌های سفارشی به آن‌ها ارسال کرد. یکی از راه‌های پیاده سازی این ایده، استفاده از کتابخانه‌های جاوا اسکریپت است. در این مقاله از لیداوب، برای انجام دادن این کار از کتابخانه متن باز Push.js استفاده شده است.

رایگان

راه اندازی یک وب سرور محلی با استفاده از Node.js

08 آذر 1398

در زمان کار با یک سایت یا اپلیکیشن‌ تحت وب به صورت محلی، مواقعی وجود دارد که برای مثال ممکن است بخواهید فایلی را تست کنید. ما می‌خواهیم یک وب سرور محلی راه اندازی کنیم و از آن مانند یک وب سرور راه دور استفاده کنیم، به گونه‌ای که عملکرد آن مشابه همان سرور راه دور باشد و بتوان عملیاتی از قبیل تست کردن فایل‌ها را در آن انجام داد و نتیجه را مشاهده کرد.

رایگان

به دست آوردن مکان کاربر توسط تابع Geolocation در جاوا اسکریپت

تابع Geolocation در جاوا اسکریپت، راه استانداردی را برای به دست آوردن مکان کاربر ارائه می‌کند. این مکان را می‌توان با استفاده از GPS ،WiFi یا IP geolocation  تعیین کرد.

رایگان

نظارت بر برنامه های Node.Js با ابزار PM2

19 مرداد 1398

PM2، یک مدیر پردازش برای برنامه‌های کاربردی NodeJS است و یکی از ویژگی‌های خوب این ابزار، استفاده خودکار از واسط برنامه نویسی Cluster در تکنولوژی Node است. PM2، این امکان را برای شما فراهم می

رایگان

تکنولوژی WebSocket و معرفی Socket.IO

تکنولوژی WebSocket امکان ارتباط دوطرفه بین کلاینت و سرور را در قالب یک اتصال TCP فراهم می‌آورد. WebSocket برای پیاده سازی شدن توسط مرورگرها و وب سرورها پیاده سازی شده است اما قابلیت استفاده در هر

رایگان

استفاده از توابع مرتبه بالاتر (Higher Order) در جاوا اسکریپت

13 خرداد 1398

در این مقاله از لیداوب قصد داریم ساختارهای حلقه و مرور داده‌ها را که در جاوا اسکریپت، توابع مرتبه بالاتر (Higher Order Functions) نامیده می‌شود، بررسی کنیم. استفاده از حلقه‌ها و

رایگان

ایجاد یک کامپوننت Navbar در React

03 خرداد 1398

در این پست از لیداوب می‌خواهیم یک کامپوننت Navbar به اپلیکیشنی که با React ساخته‌ایم، اضافه کنیم. برای یادگیری ساخت این کامپوننت همراه ما باشید. در طی این فرآیند باید کمی refactoring انجا

رایگان

آشنایی با اصول اولیه استفاده از Redux

14 اردیبهشت 1398

اگر می‌خواهید Redux را یاد بگیرید باید درک روشنی از وضعیت اپلیکیشن داشته باشید چون Redux تماما به وضعیت اپلیکیشن‌ها مرتبط است. برای اینکه مطمئن شویم شما با وضعیت اپلیکیشن آشنا هستید اجازه

رایگان

ساخت Favicon Loader متحرک با جاوا اسکریپت

20 فروردین 1398

Faviconها بخش مهمی از برند سازی آنلاین هستند که اطلاعات را به صورت تصویری در اختیار کاربران قرار می‌دهند و به آن‌ها کمک می‌کنند که سایت شما را از بقیه رقبا متمایز بدانند. گرچه ب

رایگان

برترین مطالب

   لطفا صبر کنید ...