Bootstrap چیست و چرا یکی از عناصر اصلی صفحات Html است ؟

در این مقاله از لیداوب با یکی از محبوب‌ترین ابزارهای طراحی‌وب در HTML و CSS آشنا می‌شوید.


 Bootstrap چیست؟

بوت‌ استرپ یک چهارچوب قدرتمند برای توسعه سریع و آسان وب است که شامل قالب‌های طراحی براساس HTML و CSS است. کاربران معمولا با این قالب‌ها رو به رو هستند. تایپوگرافی، فرم‌ها، دکمه‌ها، جداول، نقشه‌ها، نوارهای کشویی، هشدارها، مدال‌ها، صفحات آکاردئونی، علائم چرخان و بسیاری دیگر مواردی از این قالب‌ها هستند. علاوه بر آن‌ها می‌توان به جاوا اسکرپت‌های اختیاری اشاره کرد.
بوت‌ استرپ همچنین این توانایی را به شما می‌دهد که صفحه مورد نظر خود را با کم‌ترین تلاش طراحی کنید.

مقاله مرتبط در لیداوب:

مزیت‌های Bootstrap

بزرگ‌ترین مزیت آن استفاده از مجموعه رایگان ابزارها است که منجر به طراحی صفحه‌ انعطاف پذیر و کاربردی وب و اجرای رابط اشتراک دهنده‌ها می‌شود.

بوت استرپ
علاوه براین، با استفاده از داده‌های APIs بوت‌ استرپ می‌توانید اجزای ارتباط دهنده پیشرفته‌ را مانند Scrollspy و Typeaheads را بدون نوشتن یک خط از جاوا اسکریپت خلق کنید.
در اینجا، دلایل استفاده از بوت‌استرپ آورده شده است:
صرفه جوی در زمان: شما می‌توانید با استفاده ازقالب‌های پیشنهادی بوت‌ استرپ و تمرکز برکلاس‌های آن در زمان و انرژی خود صرفه جویی کنید.

ویژگی پاسخگویی: با استفاده از بوت‌ استرپ شما به آسانی می‌توانید طرح‌های پاسخگو ایجاد کنید. این ویژگی بوت استرپ صفحات وب را به صورت کاملا مناسب در دستگاه‌های مختلف و صفحه نمایش‌های گوناگون بدون هیچ گونه تغییری ظاهرمی‌کند.

تداوم در طراحی: تمام اجزای بوت استرپ، قالب‌های طراحی و سبک کار را از طریق یک کتابخانه مرکزی به اشتراک می‌گذارند، به طوری که طرح‌ها و صفحه‌بندی‌های وب، درطول توسعه کار دائما پیشرفت می‌کنند.

سادگی بوت‌ استرپ: استفاده از آن بسیار ساده است هر کس با دانش اولیه‌ی از HTML و CSS می‌تواند بوت‌ استرپ را گسترش دهد.

سازگاری با مرورگرها: بوت استریپ با مرورگرهای جدید ایجاد شده و با تمام مرورگرهای جدید سازگاری دارد مانند موزیلافایرفاکس، گوگل کروم، سافاری، اینترنت اکسپلور و اپرا.
منابع آن قابل دسترس هستند: بهترین امتیاز این است که امکان دانلود این منابع به صورت رایگان وجود دارد.

فرا بگیرید:

آموزش CSS

آموزش HTML مقدماتی

 برای مطالعه آخرین مقالات تخصصی در زمینه طراحی سایت و سئو، کتابخانه آنلاین لیداوب را دنبال کنید.