۱۰ ابزار برتر برای ایجاد پالت رنگ

همه ما عاشق رنگ‌ها هستیم. رنگ‌ها جز مهم‌ترین عناصر هر طراحی و اثر هنری هستند و یافتن بهترین پالت رنگ برای طراحی سایت، اپلیکیشن یا هر محصول دیگری نیز بسیار با اهمیت است.


در این مقاله از لیداوب با ابزارهایی برای ایجاد پالت رنگ آشنا خواهید شد که هر کدام کاربردها و خصوصیت منحصر به فردی دارند.

معرفی ابزارهای ایجاد پالت رنگ در طراحی سایت

۱. COLOURlovers

ایجاد پالت رنگ

COLORlovers بزرگترین جامعه آنلاین مربوط به رنگ‌ها است که بیش از هشت میلیون عضو دارد. شما می‌توانید میلیون‌ها پالت رنگی که توسط اعضا آپلود شد‌هاند را در اختیار داشته باشید. علاوه بر این، COLORlovers دارای ایجاد کننده‌های پالت رنگی مخصوص به خود هم هست که COPASO نام دارد. علاوه بر رنگ‌ها، می‌توانید الگوها، تمپلیت‌ها و اشکال موجود در COLORlovers را هم بررسی کنید.

۲. Adobe Color CC

ایجاد پالت رنگ

با چرخه رنگ Adobe می‌توانید پالت‌های رنگی مشابه، تک رنگ، سه گانه، مکمل و چندگانه ایجاد کنید. این ابزار همچنین گزینه‌ای برای ایجاد سایه‌های مختلف از یک رنگ را هم دارد. رابط کاربری آن ساده بوده و به راحتی قابل استفاده می‌باشد. شما می‌توانید چرخه رنگ یا اسلاید‌های طیف نمایی زیر آن را هم حرکت دهید. Adobe Color CC دارای یک گالری رنگ است که می‌توانید کارهای تولیدی طراحان دیگر را هم مشاهده کنید.

۳. ColorDrop.io

ایجاد پالت رنگ

ColorDrop یک ابزار فوق‌العاده برای ایجاد پالت برای طراحی فلت است. گالری پالت‌های رنگی این ابزار دربردارنده ترکیب‌های زیادی از رنگ‌های فلت است. شما تنها لازم است در گالری اسکرول کرده و پالت رنگی مورد نظر خود را انتخاب کنید. همچنین، می‌توانید پالت‌ها را به بخش favorite خود اضافه کرده یا کدهای hex/rgb رنگ‌ها را کپی کنید.

۴. Ambiance

ایجاد پالت رنگ

Ambiance پالت‌های رنگی مختلف را از COLORlovers انتخاب کرده و آن‌ها را به شکل کارت‌های رنگی بزرگ نمایش می‌دهد. در این صورت، چرا از Ambiance استفاده کنیم؟ مزیت اصلی این ابزار، تمیزی و سادگی رابط کاربری آن است. استفاده از این ابزار بسیار ساده است، کافی است دکمه "Generate" را فشار دهید تا بتوانید پالت مورد نظر خود را بیابید. همچنین، می‌توانید تنها با یک کلیک، کد رنگ‌های مورد نظر خود را در clipboard کپی کنید.

۵. Palettable

ایجاد پالت رنگ

این ابزار شاید جالب‌ترین تولید کننده پالت رنگی باشد که تا به حال دیده‌اید. Palettable رنگ‌های تصادفی را درست پس از آن که شما در صفحه لندینگ آن وارد شوید، به شما نمایش می‌دهد. می‌توانید با فشردن دکمه‌های L یا D نشان دهید که آن رنگ را دوست داشته‌اید یا از آن خوشتان نیامده است. اگر رنگی که نشان داده شده است را دوست داشته باشید، Palettable رنگی که با رنگ مورد نظر شما همخوانی داشته باشد را نمایش می‌دهد. اگر رنگی را دوست نداشته باشید، تا زمانی که رنگ مورد علاقه خود را پیدا نکنید، رنگ‌های مختلف برای شما نمایش داده خواهند شد. در نهایت، شما یک پالت پر از رنگ‌های دلخواه دارید که آماده استفاده است. این ابزار را امتحان کنید حتی اگر نمی‌خواهید در آینده از آن استفاده کنید، تجربه جالبی خواهد بود.

۶. Colorion

ایجاد پالت رنگ

Colorion دارای سه گالری رنگ است؛ یکی برای پالت‌های رنگی معمولی، یکی برای متریال دیزاین و دیگری برای طراحی رابط کاربری فلت. اگر شما روی یک رنگ کلیک کنید، می‌توانید به دنبال پالت‌های مرتبط با آن بگردید. Colorion یک نوار جستجو هم در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌توانید در آن به دنبال تمامی رنگ‌های پایه و پالت‌های مرتبط با آن بگردید. علاوه بر این، این ابزار دارای تولید کننده پالت رنگی ساده است که به شما امکان تولید یک پالت رنگی متریال را می‌دهد که از تصویری که شما آپلود کرده‌اید، استخراج شده است.

مطالعه بیشتر:

۷. Material Design Paletter

ایجاد پالت رنگ

اگر خیلی سریع به یک پالت رنگ متریال نیاز دارید، این ابزار فوق‌العاده برای شما است. تنها کافی است دو رنگ را انتخاب کنید و پس از‌ آن، اپلیکیشن بقیه کار را بر عهده می‌گیرد. نتیجه آن هم یک پالت رنگی قابل دانلود با هشت رنگ منطق با یکدیگر می‌باشد. علاوه بر پالت‌ها، این ابزار دارای کتابخانه آیکون‌های متریال هم هست که به طور فوق‌العاده‌ای مکمل رنگ‌ها هستند.

۸. Coolers

ایجاد پالت رنگ

هر زمان که شما روی دکمه space فشار دهید، Coolers یک پالت رنگی جدید ایجاد می‌کند. هر پالت شامل پنج رنگ است. این ابزار دارای ویژگی‌های مفید متعددی است. برای مثال، می‌توانید سایه‌های مختلف یک رنگ را بررسی کرده، روشنایی، اشباع شدگی و نمایش آن را تنظیم کرده، رنگی را قفل کنید، پالت‌هایی را برای نقص‌های مختلف تصویری طراحی کنید و غیره. همچنین، می‌توانید Coolers را به عنوان یک اپلیکیشن iOS، یک افزونه Adobe و یک افزونه Chrome دانلود کنید.

۹. Colormind

ایجاد پالت رنگ

Colormind یک ابزار تولید کننده طرح‌های رنگی است که یادگیری عمیق استفاده می‌کند. بنابراین، دارای توانایی یادگیری استایلهای رنگی از تصاویر و اثار هنری متفاوت است. Colormind دارای یک وبلاگ فوق‌العاده است که به طور مفصل تکنولوژی مورد استفاده توسط این ابزار را توضیح می‌دهد. شما هم می‌توانید رنگ‌های تصادفی ایجاد کنید و هم می‌توانید یک یا چند رنگ را در ابتدا قفل کرده و پالت‌های مرتبط با آن‌ها را ایجاد کنید. همچنین، می‌توانید یک تصویر را آپلود کرده و صبر کنید تا Colormind شاخص‌ترین رنگ‌های آن را استخراج کند.

۱۰. Canva Color Palette Generator

ایجاد پالت رنگ

Canva یکی از ساده‌ترین تولید کنندگان پالت‌های رنگی است که با آن می‌توانید رنگ‌های موجود در هر تصویری را استخراج کنید. رابط کاربری drag & drop بسیار ساده بوده و می‌توانید تصاویر را از کامپیوتر خود در این ابزار drop کرده و بقیه کار را به اپلیکیشن بسپارید. پس از آن، می‌توانید کدهای hex رنگ‌ها را تنها با یک کلیک، کپی کنید.

 کتابخانه انلاین لیداوب را جهت مظالعه بهترین مقالات تخصصی در زمینه طراحی سایت دنبال کنید.