روش های کپی رایتینگ حرفه‌ ای که بازدید وب سایت تان را بالا می برد

کپی رایتینگ حرفه ای یکی از جدیدترین تکنیک‌های بالا بردن کاربری و ترافیک وب‌سایت‌ها است. اما برای اینکه یک کپی رایتر حرفه‌ای باشیم باید چکار کنیم؟


کپی رایتر بودن و کپی رایتینگ حرفه ای به چه درد می‌خورد؟ فرض کنید می‌خواهید یک شرکت را انتخاب کنید که مطمئن باشید خدمات مناسبی برای یکی از نیازهای شما ارائه می‌دهد. کمی در اینترنت جستجو می‌کنید و چند وب‌سایت را هم نگاه می‌کنید اما اطلاعاتی که پیدا می‌کنید، چنگی به دل نمی‌زند. به نظر می‌رسد نتیجه جستجو، مطالبی تکراری و خسته کننده هستند که شما را بیشتر از قبل سردرگم می‌کنند. اما اگر در این میان، یکی از آن‌ها به شخصیت، جزئیات، احساسات و کارآیی مورد نظر شما اشاره کرده بود، آیا مشتاق نمی‌شوید که با آن‌ها تماس بگیرید؟

هدف ما از این مقاله در لیداوب این است که یک راهنمای خوب و با تمرکز روی کپی رایتینگ حرفه‌ ای به شما ارائه دهیم تا به کمک آن بتوانید بازدید وب‌سایت‌تان را افزایش دهید، نکته‌ای که تاثیر مستقیم روی سئو سایت شما می‌گذارد. اینکه در اولین بازدید کاربر از سایت بتوانید آن‌چنان او را مجذوب کنید که اولین بازدید، آخرین بازدید او نباشد، موضوع بسیار مهمی است. برای این‌کار باید اصول کپی رایتینگ حرفه ای را رعایت کنید و هیچ راه میان‌بر دیگری هم وجود ندارد.

هر صفحه در وب، یک فرصت برای جذب مشتری است. اما نوشتن یک متن با کیفیت، که بتواند به روش اصولی مشتری را جذب کند، به زمان و مهارت کافی نیاز دارد. علاوه بر این، نوشته شما در وب، باید بتواند نیاز‌های مشتری و موتورهای جستجو را به صورت همزمان برآورده کند. اگر به نویسنده‌های حرفه‌ای که با دنیای اعجاب‌انگیز کلمات آشنا هستند اعتماد کنید، آن‌وقت می‌بینید که کپی رایتینگ حرفه ای چگونه باعث می‌شود محتوای وب‌سایت‌ها ارزشمندتر شود.

تکنیک های کپی رایتینگ حرفه ای 

کپی رایتر

۵ تکنیک زیر، به شما کمک می‌کند، محتوایی که برای وب‌سایت‌تان تولید می‌کنید، متمایز و اثرگذار باشد.

برند منحصر به‌فردتان را نشان دهید

شخصیت خود، محصول یا خدمات‌تان را نشان دهید و مخاطب‌تان را با آن درگیر کنید. نوشته‌های شما در وب، باید نقاط قوت و ویژگی های ارزشمند کارتان را نمایش دهد. اگر به ویژگی‌های مثبت و منفی بازار شغل‌تان هم اشاره کنید، به مشتری نشان می‌دهید که او را درک می‌کنید. درباره نیاز‌های مشتری و راه‌کارهایتان برای کمک به او صحبت کنید. اطلاعاتی را در نوشته‌تان به مشتری ارائه کنید که برند شما را در ذهن او ماندگار کند و شما را از سایر رقبای‌تان متمایز کند. 

با مشتری ارتباط برقرار کنید

یک محتوای ارزشمند، اطلاعات واقعی را منتقل می‌کند و به رضایت مشتری اهمیت می‌دهد. محتوایی که بتواند همزادپنداری مخاطب را جلب کند، می‌تواند یک مشتری بالقوه را به یک خریدار تبدیل کند. متن قوی، به مخاطب کمک می‌کند که نیاز‌ها یا مشکلاتشان را واضح بیان کنند، گزینه‌های مناسب را در نظر بگیرند و در نهایت، با قاطعیت تصمیم‌شان را بگیرند یا خریدشان را نهایی کنند. رابطه‌ای که به وسیله متن با مشتری‌ها برقرار می‌کنید باید قوی و قانع‌کننده باشد؛ مثل زمانی که با تلفن صحبت می‌کنید و تمام تلاش‌تان را برای برقراری یک رابطه خوب و سازنده به کار می‌گیرید. 

استراتژی سئو داشته باشید

محتوای مناسب صفحات وب، باید حداقل تعداد واژه‌ها در متن، کلمات کلیدی هدفمند و اصطلاحات محلی برجسته مثل نام خیابان‌های اطراف یا دیگر واژه‌های خاص مربوط به تجارت شما را در خود داشته باشد. در این صورت است که به راحتی توسط موتورهای جستجو شناسایی شده و به عنوان بهترین نتایج، نشان داده می‌شود. استراتژی های on-page و متا دیتا، که به صورت اختصاصی برای اهداف تجاری شما نوشته شده اند، از مهم‌ترین عوامل تمایز متن‌های شما نسبت به متن‌های تکراری و خسته کننده است. کپی رایترها با شناخت درست از سئو می‌توانند یک محتوای جذاب برای خواننده (reader-friendly content) بسازند و این کار یک فرمول همیشگی برای افزایش ترافیک سایت است.

 در دام محتوای کپی نیفتید

یک کپی رایتر حرفه‌ای هرگز کپی نمی‌کند. ممکن است دیده باشید که بعضی وب‌سایت‌ها، از مطالب کپی یا خیلی شبیه به مطالب دیگران، در محتوای‌شان استفاده می‌کنند. متاسفانه یا خوشبختانه، موتورهای جستجو هیچ علاقه‌ای به مطالب تکراری یا موضوعات خیلی کلی ندارند. مثلا موتور جستجو گوگل، وب‌سایت‌هایی که اطلاعات مشابهی را ارائه دهند، در لیست نتایج خود فیلتر می‌کند و این مطالب کمتر دیده می‌شوند. حتی در قوانین گوگل آمده است که وب‌سایت‌هایی را که از مطالب کپی استفاده می‌کنند جریمه می‌کند و تا زمانی‌ که محتوای جدید و اصل نداشته باشند، آن‌ها را در فهرست نتایج نشان نمی‌دهد. این فرایند تاثیر مستقیمی بر ترافیک سایت شما دارد؛ پس بهتر است به هیچ عنوان از مطالب کپی در وب‌سایت‌تان استفاده نکنید.

 با کمک استراتژی محتوا کاربرتان را جهت دهید

استراتژی محتوا یعنی برنامه ریزی، توسعه و مدیریت محتوا در وب سایت. داشتن استراتژی محتوا به شما کمک می‌کند که تجربه کاربری (user experience) سایت‌تان را بهبود ببخشید و یک مسیر مشخص و واضح را برای خوانندگانتان ایجاد کنید. علاوه بر این، داشتن استراتژی محتوا، یکی از مهمترین دلایلی است که باعث می‌شود کاربران وب‌سایت با شما تماس بگیرند. پیدا کردن پاسخ به سوالات متداول، منوهای مشخص، لینک‌های داخلی به خدمات یا مقالات قبلی وب‌سایت، همگی از انواع روش‌هایی هستند که معامله با شما را آسان‌تر و مطمئن‌تر می‌کند.

کپی رایترینگ حرفه ای

ما در لیداوب قصد داریم با مجموعه مقالات مرتبط با سئو، به شما کمک کنیم محتوای مناسبی در وب‌سایت‌تان قرار دهید و با این وسیله به تجارتتان رونق بدهید. اگر در زمینه کپی رایتینگ حرفه ای تجربه‌ای دارید، یا به تازگی با این مبحث آشنا شده‌اید، تجربیات خود را با ما و دوستان خود در لیداوب به اشتراک بگذارید.