نکات مهم در تولید محتوای با کیفیت برای وب سایت

متوسط بودن در هر زمینه‌ای فقط وقت شما و از همه بدتر وقت مخاطبان شما را هدر می‌دهد. محتوایی که تولید می‌کنید بیشتر از هر چیزی، مخاطب را به سمت محصول و خدمات سایت شما جذب می‌کند.


همواره افرادی هستند که تمام کارهای مربوط به وبلاگ‌ نویسی و بازاریابی ایمیلی را انجام داده‌اند اما هیچ نتیجه قابل قبولی به دست نیاورده‌اند. وقتی به محتوایی که این افراد تولید کرده‌اند نگاه دقیق‌تری بیاندازیم، خیلی زود متوجه غیر حرفه‌ای بودن آن می‌شویم. خطاهایی در محتوای تولیدی این افراد وجود دارد که باعث عدم رغبت مخاطب به بقیه قسمت‌های سایت و در نتیجه دور شدن آن کسب و کار از هدف خود می‌شود. شما می‌توانید با تولید محتوایی جذاب، سئو سایت خود را بهبود ببخشید و خیلی زود به اهدافی که در نظر دارید، دست یابید. با لیداوب همراه باشید.

تعیین استراتژی تولید محتوای سایت

شاید با مطالعه موارد بالا با خود فکر کنید که برای ایجاد محتوایی جالب، حرفه‌ای و با کیفیت حتما باید یک نویسنده طراز اول باشید. فرقی نمی‌کند، محتوای شما به صورت متنی، صوتی، تصویری یا هر فرمت دیگری باشد، در هر صورت، فاکتورهای کلیدی موثری وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها در تولید محتوای سایت موفق عمل کنید. البته نمی‌توان منکر این واقعیت شد که هر چقدر مهارت شما در نوشتن بالاتر رود، محتوایی که تولید می‌کنید هم تاثیرگذارتر خواهد بود. اما گاهی حتی بزرگ‌ترین نویسندگان هم مرتکب اشتباهاتی می‌شوند.

تا به حال با خود فکر کرده‌اید چرا برخی از نویسنده‌های عالی، هیچ گونه موفقیتی در رابطه با محتوای خود به دست نمی‌آورند؟ نوشته‌های قدرتمند و محکم برای بازاریابی محتوایی بسیار با اهمیت است، اما داشتن استراتژی قدرتمند از آن هم مهم‌تر است؛ وقتی این دو در کنار هم قرار گیرند، شما به عنوان نویسنده، توقف ناپذیر خواهید بود. اگر مجبور هستید بنا به دلایلی تنها یکی از این دو مورد را انتخاب کنید، قطعا انتخاب شما باید استراتژی تولید محتوا باشد. استراتژی هوشمندانه‌ای که به طور مستمر پیاده سازی شود، سریعترین راه برای رسیدن به هدفی است که می‌خواهید.

کیفیت مداوم محتوای سایت

ایجاد محتوای با کیفیت

 مطالعه مقالات مرتبط در لیداوب:

توانایی ایجاد محتوای خوب یک نکته مثبت است اما تداوم حفظ کیفیت محتوا یک فاکتور ضروری به حساب می‌آید. شاید شما روی استعداد یا غریزه خود برای نوشتن تکیه می‌کنید اما برخی از روزها ممکن است نتوانید روی این موارد حساب باز کنید. بنابراین، کار هوشمندانه این است که یک فرآیند ساده و قابل اعتماد برای تولید محتوای خود ایجاد کنید. این فرآیند نباید خیلی پیچیده باشد که پس از چند بار رغبتی به انجام آن نداشته باشید. همچنین، نباید آنقدر ساده باشد که نکات مهم را در آن، جا انداخته باشید. در واقع، این فرآیند باید به چندین مرحله تقسیم شود. در این صورت، می‌توانید یک فهرست تهیه کرده و مواردی که رعایت کرده‌اید را تیک بزنید.

تعیین اهداف در تولید محتوای سایت

قبل از آنکه شروع به نوشتن محتوای سایت کنید باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

- برای چه کسانی می‌نویسید؟ آن‌ها از مطالعه یا شنیدن محتوای شما چه چیزی به دست می‌آورند؟

- این محتوا چگونه می‌تواند به اهداف بزرگ کسب و کار شما کمک کند؟

چک کردن سریع این موارد، می‌تواند به شما کمک کند تا محتوای قدرتمند و حرفه‌ای و در راستای اهداف خود تهیه کنید، با دانستن این موارد خیلی سریع‌تر به هدف خود خواهید رسید.

تعیین ساختار محتوای سایت

اگر می‌خواهید محتوایی که تولید کرده‌اید دست به دست چرخیده و در شبکه‌های مختلف به اشتراک گذاشته شود، باید یک ساختار معین برای آن در نظر بگیرید. کاربران می‌توانند واکنشی سریع به یک رسوایی در جامعه داشته باشند اما نوشتن در مورد این رسوایی بدترین راه جلب مخاطب به سایت خود است. اگر می‌خواهید مخاطبان به وب سایت شما وفادار بوده و برای محتوای درون آن ارزش قائل شوند، باید یک ساختار قدرتمند برای آن داشته باشید. همچنین، باید موارد زیر را نیز در نظر بگیرید:

- آیا عناوین محتوای شما به اندازه کافی جذاب هستند؟

- آیا بلافاصله به موضوع اصلی محتوا می‌پردازید؟

- آیا محتوای خود را به گونه‌ای ساختار بندی کرده‌اید تا هدف شما را به طور کامل تحت پوشش قرار دهد؟ آیا شواهدی که ارائه می‌دهید معتبر هستند؟

- آیا اطلاعات کافی در مورد موضوعی که از آن نوشته‌اید دارید؟

اصلاح محتوا

نیازی نیست یک نویسنده تمام عیار و فوق حرفه‌ای باشید تا دیگران به شما اعتماد کنند اما سهل‌انگاری هم به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست. غلط‌های املایی و نگارشی و دیگر خطاهایی که به راحتی به چشم کاربر می‌آید، می‌تواند بهترین ایده‌ای که در مورد آن نوشته‌اید را هم بی ارزش جلوه دهد. این روزها نویسنده شدن خیلی آسان است اما نویسنده خوب شدن نیاز به ابزارها و مهارت‌هایی دارد که باید از آن‌ها آگاهی داشته باشید:

- آیا صد درصد در مورد املای لغاتی که استفاده کرده‌اید، علائم نگارشی به کار رفته و موارد مصرف آن‌ها در محتوای خود اطلاعات دارید؟ اگر این طور نیست از کسی کمک بگیرید یا در مورد آن مطالعه کنید.

- آیا محتوای شما به راحتی قابل خواندن است؟

- بررسی کنید ظاهر محتوای شما در صفحه وب چگونه خواهد بود؟ آیا می‌توانید فرمت آن را بهبود ببخشید تا بیشتر مورد پسند خواننده قرار بگیرد؟

اگر خطایی از شما سر زد، لزومی ندارد زیاد نگران شوید چون گاهی مغز ما دچار اشتباه می‌شود و این برای هر کسی ممکن است رخ دهد؛ اما وقتی اشتباه می‌کنید حتما از آن درس بگیرید تا در آینده این خطاها در نوشته‌های شما تکرار نشوند. البته اگر شما درآمد خود را از راه نویسندگی کسب می‌کنید، نگارش و املای شما باید حداقل نقص را داشته باشد. مشتریان و سازمان‌ها به ما وابسته هستند تا ظاهر فوق‌العاده‌ای در مقابل مخاطبان خود داشته باشند. یک محتوای تمیز و حرفه‌ای به مخاطب این اطمینان را می‌دهد که شما می‌دانید در مورد چه چیزی صحبت می‌کنید.

آیا شما برای مطالبی که در سایت خود قرار می‌دهید، استراتژی خاصی دارید؟ آیا محتوای خود را براساس اهداف کسب و کار خود انتخاب می‌‌کنید؟ می‌توانید نظرات و تجربیات خودتان را در این زمینه در بخش دیدگاه‌ها با ما در لیداوب به اشتراک بگذارید.