۱۰ نکته که قبل از انتشار یک لندینگ پیج جدید باید بدانید

صفحات لندینگ بخش مهمی از بیشتر کمپین‌های بازاریابی آنلاین هستند. آن‌ها راهی فوق‌العاده برای آرایش صفحه‌ای هستند که افراد پس از کلیک بر روی یک تبلیغ مشاهده می‌کنند.


 گرچه مقالات فوق‌العاده زیادی وجود دارد که به شما آموزش می‌دهند چگونه صفحات لندینگ خود را تست، اصلاح و آرایش کنید، اما این نکات برای تمام صفحات کارایی ندارند. پیچیده‌تر از همه اینکه گاهی اصلا نمی‌دانیم چگونه یک صفحه لندینگ جدید ایجاد کنیم:

- آیا بر اساس حدسیات خود پیش می‌روید؟

- آیا صفحه ای را سرهمبندی می‌کنید و امیدوار هستید که بهترین کارایی را داشته باشد؟

- آیا صفحات مختلف ایجاد می‌کنید و از روز اول کار، تست آن را انجام می‌دهید؟

گرچه تمام این موارد روش‌های کارآمدی هستند اما یک صفحه لندینگ ناکارآمد، هزینه زیادی برای شما به بار خواهد آورد. بنابراین، لازم است از همان ابتدا، بیشترین تلاش خود را برای ایجاد یک لندینگ پیج عالی به کار ببندید. برای کمک به روشن شدن ذهن شما در این مقاله از لیداوب  به سوالاتی که باید قبل از ایجاد یک لندینگ پیج جدید از خود بپرسید می‌پردازیم.

landing page

 

۱. آیا تبلیغ شما با صفحه فرود (landing page) که ایجاد می کنید همخوانی دارد؟

تبلیغات شما انتظاراتی را در ذهن مخاطب ایجاد می‌کند. اگر شما خدمات خصوصی پزشکی را تبلیغ کرده اما صفحه فرود شما در مورد قوانین طلاق صحبت کند، بلافاصله حسی از سردرگمی و اشتباه و انتظارات برآورده نشده را ایجاد می‌کنید و این امر بر ترافیک سایت شما تاثیر خواهد گذاشت.

۲. آیا در صفحه لندینگ خود عنوان مشخصی که کسب و کار شما را تعریف کند، دارید؟

یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای ایجاد همخوانی بین تبلیغ و صفحه فرود، انتخاب عنوان است. عنوان صفحه اولین جایی است که افراد برای تایید اینکه آیا صفحه شما با نیازهای آن‌ها همخوانی دارد، نگاه می‌کنند. این مکانی ایده‌ال برای تایید این موضوع است که کسب و کار شما دقیقا همان کاری را می‌کند که در تبلیغ و آفر خود ارائه کرده‌اید. پس عنوانی شفاف، کوتاه و تاکیدکننده انتخاب کنید تا فرد را مجاب به کلیک روی تبلیغ خود کنید.

۳. آیا عنوان اصلی و فرعی صفحه لندینگ، ارزش کسب و کار من را مخابره می کند؟

عنوان اصلی و فرعی خوب باید ارزش کسب و کار شما را به مشتری القا کند. گذشته از همه اینکه اگر می‌خواهید افراد به وب سایت شما وارد شوند، باید به آن‌ها دلیل بدهید تا به پیشنهاد و تبلیغ شما توجه کنند. بهترین راه برای انجام این کار این است که عناوین و تیترها روی کسب و کار شما تمرکز کرده و نشان دهند که شما می‌توانید زندگی مشتریان بالقوه خود را بهبود بخشید. بنابراین، بهتر است به جای گفتن عبارات کلی مثل «بهترین نرم افزار موجود»، عبارات مشخص‌تری استفاده کنید.

۴. آیا CTA من بلافاصله مشخص می شود؟

نکته اصلی صفحه فرود این است که مشتریان بالقوه را از حالت علاقمندی به حالت اقدام سوق دهد. به همین دلیل، اگر شما گام بعدی را برای مشتری، واضح و آشکار سازید، صفحات فرود شما کارایی بسیار بهتری خواهند داشت. در برخی از موارد، ممکن است بخواهید CTA یا فراخوانی برای اقدام را در بالای صفحه قرار دهید تا بلافاصله فرد ترغیب به اقدام شود. علاوه بر این، می‌توان دکمه CTA  خود را برجسته‌تر و با رنگ‌های متمایزتر ایجاد کرد تا جلب توجه کند.

۵. آیا CTA من واضح است؟

بیشتر CTA‌های خوب هم با ریسک کردن ایجاد شده‌اند. بنابراین، اگر می‌خواهید مردم به شما اعتماد کرده و اطلاعات تماس، پول یا سایر دارایی‌های شخصی خود را به شما بدهند، باید در مورد آنچه که در مقابل به دست می‌آورند، شفاف توضیح دهید. به این طریق آن‌ها این تبادل را درک کرده و انگیزه بیشتری برای انجام کاری که می‌خواهید، خواهند داشت.

۶. آیا در لندینگ پیج خود لینک های غیر ضروری دارم؟

برعکس صفحه اصلی خود، شما دقیقا می‌دانید چرا و چگونه افراد به صفحه فرود شما رسیده‌اند. در نتیجه، می‌توانید، به آن‌ها محتوایی که می‌خواهند را بدهید و اصلا این اشتباه را نکنید که آن‌ها را به صفحه دیگری بفرستید. لینک‌های غیرضروری به یک سایت یا شبکه‌های اجتماعی باعث می‌شود افراد از آنچه که می‌خواهید یعنی تبدیل به مشتری شدن، دور شوند.

 مطالعه مقاله مرتبط در لیداوب:

۷. آیا مواردی که حواس پرت کننده باشند در لندینگ پیج وجود دارد؟

گرچه موارد زیادی وجود دارد که بخواهید در مورد کمپانی و کسب و کار خود به مشتری ارائه دهید اما اطلاعات بیش از حد یا تصاویر زیاد می‌توانند مشتریان بالقوه شما را گیج و نا‌امید کند. به یاد داشته باشید که هدف از لندینگ پیج این است که به افراد کمک کند تا گام بعدی را به سوی تبدیل شدن به خریدار خدمات و کالاهای شما بردارند. اگر مواردی که بر روی صفحه فرود هستند خیلی مهم و کمک کننده نباشند، پس به آن‌ها نیازی ندارید.

۸. آیا لندینگ پیج روی موضوعات مهم برای مشتری تمرکز دارد؟

بسیاری از کسب و کارها در تله ایجاد صفحات فرود گیر می‌افتند که روی عالی بودن کسب و کار یا پیشنهاد آن‌ها تمرکز دارد. مشکل این جا است که مشتری بالقوه شما اصلا اهمیتی نمی‌دهند که نظر شما در مورد خودتان چیست؟ برای آن‌ها مهم است که چه کاری می‌توانید برای آن‌ها انجام دهید. به جای اینکه روی دلیل عالی بودن کمپانی خود تمرکز کنید، بهتر است روی راهی که محصول یا خدمات شما می‌تواند به مشتریان کمک کند تمرکز کنید. چطور می‌توانید زندگی آن‌ها را بهتر کنید؟ چه ارزشی به دست می‌آورند؟

۹. آیا تمام فیلدهای موجود در فرم ها لازم هستند؟

همان‌طور که بالاتر هم گفته شد، CTA شما نشان‌دهنده درجه ای از ریسک برای مشتریان بالقوه شما است. هرچه درخواست شما از آن‌ها کمتر باشد، ریسک آن‌ها هم پایین تر است. بنابراین، اگر نیاز به بخشی از اطلاعات در این مرحله ندارید، آن را درخواست نکنید.

۱۰. آیا لندینگ پیج من بهینه سازی شده برای موبایل است؟

این روزها بهتر است فرض را بر این بگیریم که بسیاری از افراد صفحه شما را بر روی گوشی‌های موبایل خود مشاهده می‌کنند. شاید طراحی همزمان نسخه دسکتاپ و موبایل سخت باشد اما ما در جهانی زندگی می‌کنیم که استفاده از گوشیهای هوشمند در آن رو به رشد است.

مطالعه بیشتر در لیداوب:

کتابخانه آنلاین لیداوب، بهترین مقالات تخصصی طراحی سایت و سئو را در اختیار شما قرار می‌دهد.