مدیریت پروژه ها و مشتریان با Monday.com

Monday.com یک ابزار مدیریت پروژه برای تیم‌ها و فریلنسرها است که امکان مدیریت پروژه، تیم‌ها و مشتریان را تنها از طریق یک داشبورد فراهم می‌کند.


در این مقاله از لیداوب، قصد داریم نگاه دقیق‌تری به این پلتفرم انداخته تا تفاوت آن را با دیگر ابزارهای مدیریت پروژه دریابیم. مشکلی که در بیشتر ابزارهای مدیریت پروژه وجود دارد این است که تقریبا تمام آن‌ها فقط برای انجام یک کار، خوب هستند. ابزار Slack برای ارتباطات تیمی مناسب است. Trello ابزاری فوق‌العاده برای مدیریت پروژه است. Asana برای مدیریت مشتریان و بروز رسانی داده‌های آن‌ها مناسب است. در نتیجه، مدیران تیم‌ها و فریلنسرها در نهایت برای مدیریت تمام وظایف خود مجبور به استفاده از چند ابزار هستند که کاری زمانبر و خسته کننده است. اگر ابزاری وجود داشته باشد که تمام این وظایف را انجام دهد کار ما بسیار آسان خواهد بود. Monday.com تمام این موارد را با هم مدیریت می‌کند.

Monday.com از یک سیستم هوشمند به نام Pulses برای مدیریت پروژهها استفاده می‌کند. یک Pulse می‌تواند هر چیزی که فکرش را بکنید، باشد. می‌تواند یک وظیفه، یک مشتری یا یک پروژه باشد. شما می‌توانید یک Pulse ایجاد کرده و آن را به فردی در تیم خود محول کنید، وضعیت برنامه‌ریزی شده بودن یا نبودن آن را مشخص کرده و زمانی را برای تحویل آن مشخص کنید:

مدیریت پروژه ها و مشتریان با Monday.com

این Pulse‌ها روی Board قرار داده می‌شوند. Board جایی است که در آن شما می‌توانید تمام این پالس‌ها را با تیم، مشتریان و پروژه‌های خود مدیریت کنید. هیچ نیازی به سوئیچ کردن بین تب‌ها یا بارگزاری صفحات مختلف نیست. Monday.com به شما این امکان را می‌دهد تا از طریق یک board به تمام کارهای خود رسیدگی کنید.

بروز رسانی مشتریان

یکی از سخت‌ترین کارهایی که بیشتر تیم‌ها یا فریلنسرها باید به آن رسیدگی کنند، بروز رسانی اطلاعات مشتریان در مورد روند پروژه است. این کار معمولا نیازمند ارسال تعداد زیادی ایمیل بین مشتریان، کلی توضیحات، اسکرین شات و بحث است. Monday.com به شما کمک می‌کند تا با به اشتراک گذاشتن board با مشتریان از دردسر این کارها رها شوید. می‌توانید به راحتی مشتریان خود را به عنوان مهمان به board دعوت کرده تا نگاهی به آن بیاندازند و از روند انجام پروژه مطلع شوند. 

آسان شدن ارتباطات تیمی

وقتی یک تیم روی یک پروژه بزرگ کار می‌کنند، معمولا لیست بلند و بالایی از ایمیل‌های ارسالی بین اعضا وجود دارد که از مملو از گفتگو‌ها و آپدیت‌های پروژه است. بسیاری از اوقات، شما سر‌ رشته کار را در این حجم از ایمیل‌ها گم می‌کنید و حتی تاریخ‌های مهم را فراموش می‌کنید:

مدیریت پروژه ها و مشتریان با Monday.com

وقتی از Monday.com استفاده کنید، دیگر نیازی به ارسال ایمیل نیست. ارتباط با اعضای تیم با استفاده از این ابزار بسیار ساده است. کلیک کردن روی یک task بر روی board باعث باز شدن پنجره نوار میانی می‌شود که می‌توانید آپدیت‌های مربوط به پروژه‌ها را در آن پست کرده و با استفاده از [email protected] با اعضای تیم چت کنید. شما به عنوان مدیر تیم، می‌توانید ببینید چه کسانی آپدیت‌های شما را مشاهده کرده‌اند.

ادغام اپلیکیشن های third-party

Monday.com با بسیاری از اپلیکیشن‌های third-party هم ادغام می‌شود که شامل google calendar ،google drive ،dropbox ،trello ،Zapier و غیره می‌شود:

مدیریت پروژه ها و مشتریان با Monday.com

با کمک این اپلیکیشن‌ها می‌توانید borad‌های خود را شارژ کرده و مدیریت پروژه را به سطح بالاتری ببرید. برای مثال، با ادغام google calendar می‌توانید تاریخ سررسید پروژه‌ها را با تقویم سینک کنید تا از فراموش کردن مهلت‌های مهم اجتناب شود یا از Zapier برای اتصال board خود در Monday.com با Slack، GitHub و حتی MailChimp استفاده کنید.

برنامه ریزی ساعات کاری تیم

پیگیری کارهای تیم یکی دیگر از بخش‌های مهم مدیریت تیم است. اینکه بدانید اعضای تیم چند ساعت روی یک کار مشخص کار کرده‌اند و چقدر زمان برده تا کاری را به اتمام برسانند، دو مورد از مهم‌ترین جنبه‌هایی است که همیشه باید حواستان به آن باشد. این قضیه زمانی اهمیت بیشتری می‌یابد که بخواهید تیمی متشکل از افراد ساکن در موقعیت‌های جغرافیایی مختلف را از راه دور مدیریت کنید:

مدیریت پروژه ها و مشتریان با Monday.com

Monday.com دارای یک تایم لاین است که به شما امکان برنامه ریزی ساعات کاری اعضای تیم را پیشاپیش می‌دهد. شما می‌توانید با افزودن ستون تایم لاین به board خود، برنامه ریزی ساعات کاری برای هر یک  از اعضای تیم را شروع کنید. می‌توانید زمان‌ها را بر حسب ساعت، روز، هفته و حتی ماه مدیریت کنید.

قیمت طرح ها

مدیریت پروژه ها و مشتریان با Monday.com

Monday.com دارای یک دوره آزمایشی رایگان ۱۴ روزه است که پس از آن می‌توانید برای طرح‌های پولی آن که از ماهی ۲۵ دلار برای ۵ کاربر و ۵ گیگ فضای ذخیره برای فایل‌های ضمیمه آغاز می‌شود.

توانایی کنترل تمام پروژه‌ها، پیگیری پیشرفت اعضای تیم، ارتباط بین اعضای تیم و پیگیری ساعات کاری که تماما با استفاده از یک ابزار انجام شود، برای مدیران تیم‌ها و فریلنسرها بسیار مفید است. شما می‌توانید با استفاده از نسخه آزمایشی آن، تصمیم درستی در مورد استفاده یا عدم استفاده از این ابزار بگیرید.

 مقالات طراحی سایت در لیداوب، می‌تواند راهگشای شما برای برنامه ریزی و مدیریت کسب و کارتان باشد.