نحوه بهینه سازی فهرست Google My Business |قسمت اول

اولین و مهم‌ترین گام در تمام استراتژی‌های بومی سازی سئو سایت، اعلام و تایید فهرست Google My Business کسب و کار بومی شما است.


کار کردن با سرویس Google my business می‌تواند شانس شما برای نمایش در سرویس‌هایی مانند Google’s Local Pack، Local Finder، Google Maps و رتبه‌بندی‌های اورگانیک بالا ببرد. کسب و کارهای معتبر بومی می‌توانند از این فهرست رایگان در گوگل استفاده کرده و اطلاعاتی مانند آدرس، شماره تلفن، ساعات کاری و نوع پرداخت‌های مورد قبول کمپانی خود را در آن وارد کنند.

علاوه بر این، طی چند ماه گذشته گوگل چندین ویژگی فوق‌العاده هم به Google My Business اضافه کرده است که کمپانی‌ها باید از آن‌ها استفاده کرده و فهرست Google my business خود را ارتقا داده و توجه بازدیدکننده‌ها را جلب کرده و بتوانند رتبه‌بندی خود در نتایج جستجوی‌های محلی را افزایش دهند. اگر هنوز فهرست Google my business خود را اعلام و تایید نکرده‌اید، اولین گام شما برای بهتر دیده شدن همین کار است. برای شروع می‌توانید از لینک  https://www.google.com/business دیدن کنید:

فهرست Google My Business

بسیاری از کسب و کارهای محلی فهرست gmb خود را اعلام کرده و بعدها آن را فراموش می‌کنند. آنچه که بیشتر کسب و کارها نمی‌دانند این است که گوگل انواع مختلفی از ویژگی‌های دیگر را در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌توانید از آن‌ها برای بهینه سازی فهرست gmb خود استفاده کنید. دلایل مختلفی وجود دارد که نشان می‌دهد چرا لازم است حساب gmb خود را به صورت مرتب چک کرده و از صحت اطلاعات آن مطمئن شوید.

آشنایی بیشتر با امکانات گوگل جهت بهبود رتبه سایت:

کامل بودن اطلاعات در فهرست Google My Business

برای کامل کردن پروفایل gmb، گوگل از شما می‌خواهد تا به چندین سوال پاسخ دهید. وقتی پروفایل شما کامل شود، فهرست شما دارای اطلاعات اولیه ارزشمندی است که مشتریان بالقوه می‌توانند به راحتی به آن‌ها دسترسی پیدا کنند. در صورتی که اطلاعات کمپانی خود را کامل نکنید، فرد دیگری این کار را خواهد کرد. بسیاری از صاحبان کسب و کارها متوجه نمی‌شوند که هر کسی می‌تواند در فهرست کسب و کار شما تغییر یا ویرایش ایجاد کند که این افراد می‌توانند رقبای شما هم باشند. وقتی یک جستجو کننده روی فهرست gmb شما کلیک کند می‌تواند گزینه “Suggest an edit” را مشاهده کند:

فهرست Google My Business

وقتی فرد روی این گزینه کلیک کند، می‌تواند فهرست gmb شما را ویرایش کرده و گاهی تغییرات بدی در آن ایجاد کند:

فهرست Google My Business

این موارد می‌توانند بدون اطلاع شما و توسط کاربران ایجاد شوند. این تنها یک دلیل برای بررسی منظم حساب gmb است تا مطمئن شویم کسی تغییرات ناخواسته در پروفایل ما ایجاد نکرده است. اگر وارد اکانت gmb خود شوید، می‌توانید از این قسمت داشبورد خود را به حالت “Classic” تغییر دهید که در این حالت می‌توانید ناتیفیکیشن‌های “google updates” را مشاهده کنید:

فهرست Google My Business

اگر متوجه این آپدیت‌ها شدید یعنی اینکه تغییراتی توسط گوگل در فهرست gmb شما ایجاد شده است و علت آن یا می‌تواند این باشد که الگوریتم گوگل اطلاعات جدیدی از کسب و کار شما پیدا کرده است یا تغییری در گوگل مپ شما ایجاد شده یا یک کاربر اطلاعات شما را ویرایش و منتشر کرده است. وقتی روی google updates کلیک کنید، یک باکس مشاهده می‌کنید که امکان بررسی آپدیت‌ها (Review Updates) را به شما می‌دهد. در این قسمت می‌توانید اطلاعات اشتباهی که کاربران در پروفایل شما وارد کرده‌اند را مشاهده کرده و تغییر دهید.

وقتی تغییراتی در حساب gmb شما ایجاد شود، گوگل ظاهرا ایمیل‌هایی را برای صاحبان اکانت‌ها ارسال می‌کند اما اغلب برخی از افراد این ایمیل‌ها را دریافت نکرده و متوجه تغییرات نمی‌شوند. مثلا ممکن است دسته بندی شغلی شما «وکیل جنایی» باشد اما به دسته بندی «وکیل» تغییر پیدا کند و تاثیر منفی روی رتبه‌بندی جستجوها داشته باشد. این هم دلیل دیگری است برای این که گاهی به فهرست Google My Business خود سر زده و در صورتی که تغییری ایجاد شده است آن را اصلاح کنید.

اگر نتوانستید تغییرات ایجاد شده را به حالت قبل برگردانید، پست جدیدی در فروم Google My Business ایجاد کرده و موقعیت را به صورت کامل توضیح دهید تا به یکی از داوطلبان رده بالای همکاری با گوگل دسترسی پیدا کنید. همچنین، بهتر است بدانید که گوگل افرادی که شما و کسب و کار شما را می‌شناسند تشویق می‌کند تا به سوالات پاسخ کوتاه بدهند تا گوگل بتواند اطلاعات بیشتری در مورد کمپانی شما به دست آورد. برای این کار، آن‌ها فقط باید روی لینک “know this place? Answer quick questions” کلیک کنند:

 

فهرست Google My Business

فراگیری سئو در لیداوب:

قسمت دوم مقاله

در قسمت بعدی مقاله در لیداوب با نحوه پست گذاشتن در Google My Business آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید.