اهمیت بالای طراحی وب سایت در تجارت الکترونیک

شما به عنوان یک مشتری در تجارت الکترونیک، وب سایتی می‌خواهید که برای شما جذاب بوده و راهبری در آن به راحتی صورت گیرد.


همه ما در این موقعیت قرار گرفته‌ایم که وقتی به دنبال محصولی می‌گردیم، وارد سایتی با طراحی ضعیف می‌شویم. این تجربه نا امید کننده باعث شده تا دوباره به نتایج جستجو برگردیم و سایت دیگری را انتخاب کنیم. به عنوان یک کسب و کار، شما می‌خواهید مشتریان وقت بیشتری را صرف گشت و گذار در بین محصولات کرده و بتوانند به راحتی خرید کنند. با این وجود، طراحی سایت شما باید به گونه‌ای باشد که این ویژگی‌ها را داشته باشد. در ادامه مقاله از لیداوب، مواردی را مشاهده می‌کنید که می‌تواند راه گشای شما در تجارت الکترونیک باشد.

طراحی سایت باید خیره کننده باشد‌

اهمیت بالای طراحی وب در تجارت الکترونیک

باید خیلی زود مشتریان را به خود جلب کنید. ظاهرا دامنه توجه انسان کوتاه‌تر از ماهی قرمز است. احتمالا هزاران کسب و کار دیگر وجود دارند که محصولات یا خدماتی مشابه با شما ارائه می‌دهند. شما چطور می‌توانید از آن‌ها متمایز شوید؟ مزیت شما بر آن‌ها چیست؟ طراحی مناسب و زیبا باعث می‌شود توجه مخاطب به کسب و کار شما جلب شده و بخواهد جزئیات بیشتری از آن به دست بیاورد. شما باید طراحی وب را درست به اندازه بازاریابی مهم بدانید. چون در عصر خرید اینترنتی، اولین تاثیری که یک کسب و کار می گذارد از طریق طراحی سایت آن است.

اطلاعات سایت باید یکپارچه سازی شود

اهمیت بالای طراحی وب در تجارت الکترونیک

تمام اطلاعات موجود بر روی وب سایت شما سرگرم کننده یا مشارکت آمیز نیست. به عنوان یک وب سایت تجارت الکترونیک، جزئیات ضروری وجود دارد که باید در وب سایت قرار بگیرند حتی اگر کمی کسل کننده باشند. این اطلاعات شامل مواردی مثل جزئیات تحویل، شرایط عودت کالا و غیره می‌باشد. برای مثال، شرایط و قوانین وب سایت شما می‌تواند به حل مشکلاتی که برای شما پیش می‌آید مفید باشد. این قوانین نه تنها باید به خوبی قابل فهم باشند بلکه باید به راحتی هم قابل دیدن باشند. یک طراحی خوب می‌تواند این کار را برای شما انجام دهد.

اهمیت تجربه کاربری (UX) سایت باید در نظر گرفته شود

اهمیت بالای طراحی وب در تجارت الکترونیک

مطالعه بیشتر:

مشتری می‌تواند در هر مرحله ای از خرید کالا وارد سایت تجارت الکترونیک شما شود. ممکن است یک پیام بازاریابی از سمت شما دریافت کرده و با تخفیف محصول به سایت شما آمده باشند یا ممکن است تصادفا سر از وب سایت شما درآورده باشند. فرقی نمی‌کند چطور به وب سایت شما آمده باشند به هر حال باید بتوانند به راحتی در سایت گردش کنند. طراحی وب خوب به شما این امکان را می‌دهد که بفهمید فرد چطور در سایت شما حرکت کرده و این کار تا چه حد باید آسان باشد. گذشته از همه، مهم نیست طراحی وب سایت شما چگونه باشد اگر کاربر نداند چطور با آن کار کند. کاربر باید از تعامل با سایت شما لذت ببرد. بنابراین، همیشه اهمیت زیادی به طراحی و UX بدهید. همچنین، حتما به ظاهر وب سایت خود روی گوشی‌های موبایل هم فکر کنید. روز به روز خریداران بیشتری از موبایل‌های خود برای خرید استفاده می‌کنند.

رعایت این موارد و فروش بیشتر در سایت

البته که طراحی وب فرآیند پر هزینه‌ای است. برنامه ریزی در مورد مفید بودن سایت برای کسب و کار شما نیاز به زمان و منابع دارد. به همین دلیل است که باید به یاد داشته باشید که تلاش‌های شما باید در راستای فروش بیشتر باشد. در واقع، آمارها نشان می‌دهد که ۴۸ درصد مردم عنوان کرده‌اند که طراحی وب سایت مهم‌ترین عامل تصمیم گیری در مورد اعتبار آن کسب و کار است.

مطالعه مقالات بیشتر در این زمینه:

بهترین مقالات تخصصی در زمینه طراحی وب و سئو را در کتابخانه آنلاین لیداوب دنبال کنید.