در حال بارگزاری ...

اعلام متغیرها در برنامه نویسی جاوا

توسط بهداد خسور
آخرین به روز رسانی سه شنبه 29 مهر 1399

متغیر یک ظرف است که اطلاعات با ارزش را در خود دارد و در یک برنامه جاوا استفاده می‌شود. برای این که بتوانید از یک متغیر استفاده کنید، باید ابتدا هر متغیر را اعلام کنید.

متغیر یک ظرف است که اطلاعات با ارزش را در خود دارد و در یک برنامه جاوا استفاده می‌شود. برای این که بتوانید از یک متغیر استفاده کنید، باید ابتدا هر متغیر را اعلام کنید. اعلام متغیرها معمولا اولین چیزی است که در هر بخش برنامه نویسی و طراحی سایت اتفاق می‌افتد.

نحوه اعلام متغیر برای برنامه نویسی جاوا

جاوا یک زبان برنامه‌نویسی بسیار قوی است. این به این معنی است که هر متغیر باید یک نوع داده مرتبط با آن داشته باشد. برای مثال یک متغیر می‌تواند به نحوی تعریف شود تا یکی از هشت نوع داده اولیه را مورد استفاده قرار دهد:

byte, short, int, long, float, double, char or Boolean

یک قیاس خوب برای یک متغیر این است که به یک سطل فکر کنید. ما می‌توانیم آن را تا سطح خاصی پر کنیم، ما می‌توانیم آن چیزی را که داخل آن قرار دارد جایگزین کنیم، و گاهی اوقات می‌توانیم چیزی را از آن حذف یا به آن اضافه کنیم.

هنگامی که یک ‌متغیر را برای استفاده از یک نوع داده اعلام میکنیم، مانند آن است که یک برچسب روی سطل بزنیم که می‌گوید می‌توان آن را با چه چیزی پر کرد. بگذارید بگوییم برچسب سطل "شن" است. هنگامی که برچسب به سطل زده شد، ما فقط می‌توانیم شن و ماسه را به سطل اضافه یا حذف کنیم. هر وقت سعی می‌کنیم چیز دیگری را در آن قرار دهیم، ما توسط پلیس سطل متوقف خواهیم شد.
در جاوا، می‌توانید از کامپایلر به عنوان پلیس سطل استفاده کنید. این تضمین می‌کند که برنامه نویسان به درستی اعلام و استفاده از متغیرها را دارند.
برای اعلام یک متغیر در جاوا، همه آنچه که مورد نیاز است، نوع داده‌ای است که به دنبال نام متغیر می آید:

int numberOfDays;

در مثال بالا یک متغیر با نام "numberOfDays" با نوع داده ای int مشخص شده است. توجه کنید که چگونه خط با یک نیم کولن به پایان می رسد.

نیم کولون به کامپایلر جاوا می گوید که این اعلام کامل است.

در حال حاضر اعلام شده است که numberOfDays فقط می تواند مقادیری را که با تعریف نوع داده مطابقت دارند (یعنی برای نوع داده int نوع ارزش تنها یک عدد کل بین -2،147،483،648 تا 2،147،483،647) باشد.
اعلام متغیرها برای انواع دیگر داده دقیقا یکسان است:

byte nextInStream;
 short hour;
 long totalNumberOfStars;
 float reactionTime;
 double itemPrice;

مقدار دهی اولیه متغیر

قبل از استفاده از یک متغیر می‌بایست به آن یک مقدار اولیه داده شود. به این مقدار دهی اولیه متغییر می‌گویند. اگر ما سعی می‌کنیم از یک متغیر بدون آنکه ابتدا ارزش آن را بدهیم استفاده کنیم:

int numberOfDays;
 //try and add 10 to the value of numberOfDays
 numberOfDays = numberOfDays + 10;

the compiler will throw an error:
 variable numberOfDays might not have been initialized

برای مقداردهی اولیه‌ی یک متغیر از یک دستور assignment استفاده می‌کنیم.

بیانیه تخصیص یا assignment به دنبال الگوی مشابه به عنوان معادله در ریاضیات به عنوان مثال 2 + 2 = 4) است).

بیانیهassignment به همان الگوی یک معادله در ریاضیات (به عنوان مثال، 2 + 2 = 4) دنبال می شود. در سمت چپ معادله، و در سمت راست علامت برابر است (به معنی "=") که در وسط وجود دارد. برای دادن یک مقدار به متغیر ، سمت چپ نام متغیر است و سمت راست مقدار است:

int numberOfDays;
 numberOfDays = 7;

در مثال بالا، تعداد روزها با یک نوع داده‌ای از int اعلام شده است و ارزش اولیه‌ 7 به آن داده شده است. اکنون می‌توانیم ده مقدار را به مقدار تعداد روزها اضافه کنیم زیرا این عدد مقدار‌دهی شده است:

int numberOfDays;
 numberOfDays = 7;
 numberOfDays = numberOfDays + 10;
 System.out.println(numberOfDays);

به طور معمول، مقداردهی اولیه یک متغیر در همان زمان به عنوان اعلامیه انجام می شود:

    //declare the variable and give it a value all in one statement
     int numberOfDays = 7;

انتخاب نام متغیر

نام داده شده به یک متغیر به عنوان یک شناسه شناخته می‌شود. همانطور که اصطلاح نشان می دهد، روش کامپایلر می‌داند که کدام متغیرها با آن برخورد می‌کنند، که از طریق نام متغیر صورت می‌گیرد.
قوانین خاصی برای شناسه وجود دارد:

  • کلمات ذخیره شده قابل استفاده نیست
  • آن‌ها نمی‌توانند با یک رقم شروع شوند، اما بعد از اولین کاراکتر (به عنوان مثال، name1، n2ame معتبر) می‌توان از رقم استفاده کرد
  • آن‌ها می‌توانند با یک حرف، یک خط تاکید (یعنی "_") یا علامت دلار (یعنی "$") شروع شوند
  • شما نمی‌توانید از سمبل‌ها و فاصله (اسپیس) دیگر (مثلا "٪"، "^"، "&"، "#")) استفاده کنید

همیشه معرف‌هایی معنی‌دار را به متغیرها اختصاص دهید. اگر یک متغیر قیمت کتاب را قرار است نشان دهد، آن را به عنوان"bookPrice"  نام ببرید. اگر هر متغیر دارای یک نام است که روشن می‌سازد برای چه چیزی قرار است استفاده شود، این پیدا کردن اشتباه را در برنامه‌های شما بسیار ساده‌تر پیدا می‌کند.

در نهایت، قراردادهای نام‌گذاری در جاوا وجود دارد که من شما را تشویق می‌کنم که از آن استفاده کنید. شما ممکن است متوجه شده باشید که تمام نمونه‌هایی که من ارائه دادم الگوی خاصی را دنبال می کنند. هنگامی که بیش از یک کلمه در ترکیبی از یک نام متغیر استفاده می‌شود، یک حرف بزرگ به آن داده می‌شود (به عنوان مثال، reactionTime، numberOfDays). این مورد به صورت مخلوط شناخته شده است و انتخاب مناسب برای شناسه‌های متغیر است.

دیدگاه ها

دیدگاه ها : 0


متاسفانه فقط اعضای سایت قادر به ثبت دیدگاه هستند

رایگان

اشتراک گذاری در
سورس خرید و فروش ارزهای دیجیتال
ثبت امتیاز
1.3 (11 رای)

   لطفا صبر کنید ...